Пукање кај Кале - има две жртви

Пукање во угостителски објект на улица „Самоилова“ се случило предмалкУ.

Порталот Курир пренесува дека, во објектот во близина на Кале имало пукотници во кои, според неофицијални информации има две жртви и повредени лица.

На лице место на терен се присутни голем број полициски екипи. Наскоро се очекува официјални податоци за настанот од МВР.

06.03.2023 - 20:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега