Приведен криминалец од струшко баран со потерница

Полициски службеници од полициската станица Струга врз основа на потерница од Основен суд Струга вчера го приведоа 30-годишниот У.Б. од село Горно Татеши кој се барал за издржување затворска казна од две години.

Како што соопшти МВР, У.Б. е спроведен во КПУ Идризово за издржување на казната. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

29.11.2020 - 11:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега