Приведен криминалец баран со потерница за тригодишна затворска казна

Денеска (30.03.2023) полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка-Одделение за Потраги-Отсек за потрага по цел на улица Аврам Пицевски во Скопје го лишија од слобода Н.Н. (62) кој бил баран со потерница по Наредба од Основен Кривичен Суд Скопје за издржување на казна затвор од 3 години, за кривично дело казниво по член 236 ст.1,2 од КЗ на РСМ.

Лицето ќе биде предадено на надлежната казнено поправна установа.

30.03.2023 - 22:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега