Прилепчанец на Фејсбук упатувал закани по живот кон полицаец

 

ОВР Прилеп, до ОЈО Прилеп, поднесе кривична пријава против 36-годишниот Н.Б. од Прилеп поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“ по член 144 став 3 од Кривичниот законик.

На 07.07.2020 околу 18:00 часот, Н.Б. од негов профил на социјалната мрежа „Фејсбук“ упатил закани по животот кон полициски службеник од ОВР Прилеп.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.07.2020 - 16:36

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега