Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен малолетник

Вчера во Битола, полициски службеници од СВР Битола лишиле од слобода малолетник од Битола, извести МВР.

„При петрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и дигитална вага“, велат од МВР.

Малолетникот бил приведен во Полициската станица Битола и по документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

17.06.2024 - 11:29

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега