Пренџов до Груби: Има пратеници од власта кои нема да ги гласаат уставните измени

 

Љупчо Пренџов реагираше на изјавата на Артан Груби дека има пратеници од опозицијата кои сакаат да гласаат за уставните промени.

Нека му пренесе некој на Вицепремиерот задолжен за ништо или попознат како “лево сметало” во владата дека од страна на опозициските пратеници НИТУ ЕДЕН нема да гласа за уставни измени.

А, да, кажете му дека ИМА ПРАТЕНИЦИ од ВЛАСТА, кои што исто така НЕМА да ги гласаат уставните измени“, пишува Пренџов во својата реакција на социјалната мрежа на Фејсбук.

12.08.2022 - 19:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега