Прегазен пешак во Прилеп, возачот избегал

Во Прилеп на ул.„Браќа Ламески“ на 14.05.2022 во 13.30 часот, патничко возило удрило во малолетен пешак, по што го напуштило местото на несреќата.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Градската болница Прилеп.

Увид извршила увидна екипа на ОВР Прилеп.

15.05.2022 - 16:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега