Познато кога почнува исплатата на пензиите


Утре започнува исплатата на пензиите на над 330.000 пензионери за месец февруари. 

Некои од банките исплатата на пензијата ја извршија утрово. 

Од следниот месец сите пензионери ќе го добијат и законското усогласување на пензиите кое овој пат ќе изнесува 5 проценти како што најави техничкиот министер за труд и социјална политика Ѓоко Велковски.

29.02.2024 - 14:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега