Познати сите парови и термини за четвртфиналната фаза на СП

Веќе се познати четвртфиналните парови на СП во Катар,а и термините и саатниците за следните возбудувања се познати.

Следат два дена одмор, а првите возбудувања се в петок со дуелот меѓу Хрватска и Бразил. Вечерта играат Холандија со Аргентина, додека останатите два натпревари се закаќани за в сабота.

  • Четвртфинални натпревари на Мундијалот: 

Паровите се поделени како што вкрстуваат во полуфинале:

Петок
Хрватска – Бразил (16:00 часот)
Холандија – Аргентина (20:00 часот)

Сабота
Мароко – Португалија (16:00 часот)
Англија – Франција (20:00 часот)

По четвртфиналните дуели одново има одмор, овојпат два дена пред полуфиналињата, а натпреварот за трофејот е закажан за 18 декември.

06.12.2022 - 23:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега