Пожар во старечки дом во Украина: 15 луѓе загинаа, девет повредени (ВИДЕО)

Најмалку 15 луѓе загинаа, а деветмина се повредени во пожар во дом за стари лица во Украина.

Пожарот избил во старечки дом во Харков. Во моментот на пожарот во објектот имало 33 луѓе, соопшти државниот сервис за итни случаи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.01.2021 - 20:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега