Пожар во РЕК „Осломеј“

СВР Охрид информира дека вчера во полициското одделение во кичевското село Осломеј пријавено е дека во помошна котлара од електраната РЕК „Осломеј“ настанал пожар.

Пријавата била околу 12:25 часот.

-Повредени лица нема, а интервенирала Територијалната противпожарна единица од Кичево, велат од СВР Охрид.

24.03.2023 - 12:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега