Пожар над скопската населба Пинтија

Шумски пожар над населба Пинтија, информираат од Центарот за управување со кризи.

Според напишаното на социјалните мрежи, гори ниска вегетација.

„БППЗ на Град Скопје мометално интервенира со 1 ПП Возило и 4 пожарникари. Во моментов пожарот не преставува голема опасност“, потенцираат надлежните.

29.03.2023 - 20:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега