Пожар кај Тиквешко Езеро, зафатена е и шума

Пожар беснее  кај Тиквешко Езеро, зафатена  е и борова шума, за МИА потврдија од Територијална  противпожарна единица Кавадарци.

Три екипи пожарникари со три противпожарни возила  и две екипи од подружницата на ,,Национални  шуми” со две возила интервенираат на терен, а помагаат и луѓе од селото Ресава.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

02.08.2020 - 15:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега