Повредена 20-годишна девојка во Штип откако во неа удрило возило

 

Вчера во 19.20 часот во СВР Штип било пријавено дека на улица „Партизанска“ во Штип, патничко моторно возило „опел мерива“ со штипски регистарски ознаки, управувано од 51-годишниот Т.Л. од Штип, удрило во пешакот, 20-годишната С.Е. од Република Турција, со привремен престој во Штип, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Е., констатирани во Клиничката болница Штип. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

29.11.2023 - 13:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега