Подгответе се: Утре без струја делови од Скопје

 


Без електрична енергија утре ќе останат делови од општина Зелениково, соопшти РЦУК Скопје.

– Од 09:00 до 11:00 часот без струја ќе бидат корисниците од село Градовци, а од 12:00 до 15:00 часот дел од корисниците од село Орешани лоцирани во околината на реката Вардар, во општина Зелениково, се наведува во соопштението.

14.04.2024 - 11:33

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега