Подгответе се: Три скопски општини денеска без струја

Поради технички интервенции во електро дистрибутивната електромрежа, денеска без електрична енергија ќе останат следните корисници:

8:30 до 14:00 часот, корисниците од делови од улиците: Мите Богоевски и Гаврил Константиновиќ (општина Кисела Вода)

9:00 до 12:30 часот, корисниците од ул. 1 во с. Ајватовци (општина Илинден)

9:00 до 14:00 часот, корисниците од дел од ул. Букурешка (општина Карпош)

05.10.2022 - 09:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега