Почина поранешен пратеник од СДСМ

Денеска на 71-годишна возраст почина Наќе Стојановски, поранешен пратеник од редовите на СДСМ. 

 

Стојановски беше пратеник во Собранието во три мандата, од 1991 до 1994, од 1994 до 1998 година и од 1998 до 2002 година.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.05.2021 - 18:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега