Почина млад рапер

 

Познатиот рапер и германска ѕвезда, Пабло Гранд, попознат како „Dead Dawg“, ненадејно почина на 26-годишна возраст.

Според извештаите на локалните медиуми, Пабло наводно починал од тромбоза.

Тажната вест во неделата навечер ја потврди берлинската рап група „БХЗ“.

12.02.2024 - 23:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега