Пазете што и каде коментирате - кривична за велешанец поради коментар на „Фејсбук“

Полицијата поднесе кривична пријава против В.Д.(61) од Велес поради „ширење на расистички и ксенофобичен материјал по пат на компјутерски систем“.

МВР во дневниот билтен информираше дека причина е коментар на „Фејсбук“ што го напишал велешанецот под објавен текст на интернет-портал.

Според информациите, лицето во коментарот промовирало и поттикнувало омраза и насилство.

04.11.2022 - 18:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега