Палчо стапна на македонско тло

Љупчо Палевски Палчо, првообвинет за убиството на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски, донесен во Македонија. Палевсски слета на скопскиот аеродром по што директно треба да биде спроведен во Истражниот затвор Скопје.

Тој беше уапсен на 6 декември минатата година, откако првично избега во Србија па преку Бугарија стигна во Турција. Турската полиција го уапси во Баликесир.

15.05.2024 - 19:42

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега