Ограбена аптека во Аеродром

Разбојник ограбил  аптека во скопската населба Аеродром.

Според информациите на МВР, вчера во 21.44 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на бул.„Јане Сандански“ едно лице ѝ се заканило на вработената и украло пари.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

14.10.2021 - 16:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега