Oд утре ќе бидат отворени аеродромите во Скопје и Охрид

Двата аеродроми во Скопје и Охрид од утре ќе бидат отворени, со почитување на протоколите.

Заштитните маски и дезинфекција на рацете ќе бидат задолжителни, а термалните камери ќе ја проверуваат телесната температура. Сомнителните ќе бидат спроведени во просторија за изолација.

Патниците се обврзани да бидат на аеродромите на три часа до летот, а ограничено ќе биде и користењето на чекалницните.

Во 6 часот наутро од Скопје ќе полета авион на „Визер“ за Бремен, а три часа подоцна се очекување да слета и авион на „Туркиш Ерлајнс“ од Истанбул.

Првите летови од Охридскиот аеродром ќе бидат за и од Цирих и Милано.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.06.2020 - 14:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега