Облачно време со температури до 19 степени

Во северните и источните делови ќе има зголемена облачност, а во останатите делови ќе преовладува сончево со мала до умерена облачност.

Ќе дува претежно северен ветер кој од пладневните часови наместа долж Повардарието ќе засилува, јавува УХМР.

Максималната температура ќе биде во интервал од 10 до 19 степени.

Во Скопје претпладне ќе има зголемена облачност, а потоа облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Максималната температура ќе достигне 16 степени.

18.02.2024 - 10:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа