Нови теории на заговор: Модринки под окото, знак за таен култ- неговото значење бизарно

Се појави бизарна теорија на заговор што вели дека познатите личности забележани со модринка на левото око се всушност Илуминати.

Според таа теорија на заговор, модринки на око е дел од процесот на започнување ритуал на култ или кај Илуминати, каде што човекот мора да „поднесе болка“ за да стане посилен.

Поранешните претседатели, членови на кралското семејство, актери, актерки и многу други беа фотографирани со модринки на очите.

На списокот се и многу јавни личности, како што се актерите Елизабет Харли, Роберт Дауни јуниор, како и Бој Џорџ, пренесува „Дејли Меил“.

За ова зборуваше Шери Шринер, која ја напиша книгата „Интервју со ѓаволот“, во која тврди дека разговарала со Луцифер. Според неа, владини лидери, луѓе кои имаат емисии на ТВ и стотици популарни забавувачи им ја продадоа душата на ѓаволот.

„Не можете да бидете на телевизија сега без да потпишете договор. Бизарното повторување на модринки на лицата на политичарите ипознатите резултираше со шпекулации дека нивните души се заменети со сатански ритуал наречен“ скалпирање на душата““, рече таа.

Шринер, кој почина на почетокот од оваа година, верувала дека душите на сите моќни луѓе во светот се „скалирани“. Таа изјави дека ова може да се направи со неколку ритуали, а сето тоа резултира во „поседување“, при што човечката душа се отстранува и телото го презема демонскиот ентитет.

Во теоретичарите на заговор, овој процес е познат и како „влез“. Некои луѓе веруваат дека црното око е резултат на „скалпирање на душата“. Во меѓувреме, познатите личности се обидоа на различни начини да објаснат од каде потекнуваат модринки на нивните очи.

Така, актерот Адам Сендлер изјави дека го удрило „нероденото дете на бремената Дру Баримор“ или дека се повредил додека играл кошарка.

Поранешниот американски претседател Џорџ В. Буш, исто така, беше виден со модринка на окото. Тој првиот случај во 1992 година го објасни со голема снежна топка што ја доби од неговиот внук, вториот од 2004 година од паѓање велосипед, а неодамна рече дека микрофон го удрил во лицето за време на говорот.

Папата Фрањо рече дека го удрил окото додека се возел во „папамобилот“ минатата година. Теоретичарите на заговор посочија дека членовите на кралското семејство, исто така, биле видени со модринки на очите во последните години.

Принцот Филип беше виден со модринка во 2013 и 2015 година, а портпарол на палатата рече дека „се разбудил со неа“.

Некои истражувачи исто така укажуваат на поврзаност помеѓу модринки на окото и обожување на египетскиот бог на сонцето Хорус, чие лево око беше црно и претставуваше месечина, а чие десно око беше бело и го претставуваше сонцето. Во минатото се веруваше дека црното око е „знак на ѓаволот“.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.08.2020 - 14:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега