Нови детали за несреќата кај Нови Сад: Позната состојбата на децата од Македонија

Вчера се случи страшна несреќа кај Ковиљ, при што животот го загуби еден хрватски државјанин, а повредени се уште четири државјани на Македонија.

 

Докторите се борат за животите на седумгодишно девојче и 52-годишна жена, објави српски „Блиц“.

Од Заводот за здравствена заштита на деца и младинци на Војводина за „Блиц“ велат дека момчето (10) кое е полесно повредено во несреќата се чувствува добро, додека девојчето (7) за кое се претпоставува дека му е сестра е на интензивна Одделот за нега на Детска хирургија „во тешка состојба, но засега стабилна“.

Несреќата се случила вчера околу 11.50 часот, кога автомобил „Пежо“ излетал од патот.

15.05.2022 - 15:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега