Нови детали од Србија: Автомобилот со четири момчиња удрил во дрво, па излетал во река (ФОТО)

Тешка сообраќајка се случи кај Чачак во која настрадаа четири млади момчиња на возраст од 18 и 19 години.

Четири лица загинаа кога автомобил „Сузуки витара“ најпрво удрил во дрво, по што излетал во корито на реката Каменица.

„Најверојатно возачот поради неприлагодена брзина, изгубил контрола и удрил во дрво, по што автомобилот излетал од мостот“, открива полицијата.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by 192.RS (@192_rs)

26.06.2022 - 13:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега