Нова мапа која открива кои делови од Украина ги контролираат Русите (ФОТО)

Војната во Украина почна пред 80 дена, при што животот го загубија голем број војници на двете страни.

Институтот за војни објави нова мапа и анализа на конфликтот во Украина, кој почна во февруари.

Според првите информации на експертите Украина ја добила битката кај Харков, додека мапата покажува кои делови ги контролираат Русите.

14.05.2022 - 10:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега