Нова аудио снимка на која се слуша гласот на Заев

Нова аудио снимка на која се слуша гласот на претседателот на СДСМ, Зоран Заев се појави попладнево на платформата Јутјуб.

Снимката која е објавена на каналот „Зоки рекетарот“ трае 12 секунди.

-Во еден период се појави овој Васко, на Димишкова брат. Совет ми даде, што да правам, бара пари, значи тој ќе рече 6 милиони евра, 6 милиони евра, велам: „Важи, јас влегувам во оваа работа“, вели Заев на снимката.

12.07.2020 - 15:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега