Нов случај на врсничко насилство: Дете натепало свој соученик

На 27.02.2024 во 11:45 часот во СВР Скопје, С.Т.(52) од с.Могилец, општина Македонски Брод, пријавил дека на 26.02.2024 околу 09:00 часот во основно училиште на подрачјето на Ѓорче Петров во Скопје, неговиот малолетен син бил физички нападнат од друг ученик.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

28.02.2024 - 17:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа