Нов силен земјотрес ја стресе Грција

Нов силен земјотрес ја стресе Грција во 19 часот и 24 минути.

Според ЕМСЦ, земјотресот бил со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил на 30 километри од градот Лариса.

Следувале неколку послаби земјотреси.

Да потсетиме, силен земјотрес од 6,2 степени според Рихтеровата скала ја погоди утрово Грција.

Во тој земјотрес имало повеќе повредени и се почувствувал низ целата земја.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.03.2021 - 20:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега