Прогноза: Се врати дождот

 

 Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, а на повеќе места нестабилно со повремен пороен дожд и грмежи. Ќе дува умерен северозападен ветер кој попладне повремено ќе се засилува.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20, а дневната од 25 до 33 степени.

Во Скопје променливо облачно со локален дожд и грмежи. Ќе дува умерен северозападен ветер кој повремено ќе се засилува. Температурата ќе достигне до 28 степени.

 

27.06.2014 - 08:13
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега