Бесплатни погреби за жртвите од поплавите во Варна - меѓу нив две дечиња

Варна се опоравува од поплавите кои изминатите денови ја зафатија Североисточна Бугарија и за жал, однесоа 11 човечки животи во смрт.

Како што пренесуваат бугарските медиуми општината Варна ќе обезбеди бесплатни погреби за жртвите од поплавите, за сметка на општинската фитма „Обреди, пренесе бугарски Блиц.

Инаку, за жал во поплавите животот го загубија и две дечиња.

21.06.2014 - 11:13
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега