Песни, музика и игри на пензионерите во Универзалната сала

Во Универзалната сала во Скопје денеска ќе биде одржана 12. Ревија на песни, музика и игри на пензионерите.

Оваа манифестација во континуитет ја афирмира македонската традиција и староградски фолклор.

На отворањето, како што е најавено, ќе се обрати министерката за култура Елизабета Канческа-Милевска. 

10.06.2014 - 10:14
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега