Скопјани, проверете дали утре ќе бидете без струја

 

Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, ги известува граѓаните дека поради технички зафати во електро-системот утре без електрична енергија ќе останат:

·        

од 08:30-15:00 часот, без електрична енергија ќе останат корисниците од с.Грчец поточно улиците со бр.1; 2 3, 4 и 5 (општина Сарај)

·        

од 06:30-14:30 часот, дел од објектите на ЈП Водовод во Карпош IV, (општина Карпош)

·        

од 06:30-07:45 часот, дел од ул.Скупи ,(општина Карпош)

 

·        

од 09:00-15:00 часот , дел од ул.Гарибалди, дел од Нов Живот, дел од ул.Мелничка, дел од ул.Плачковица,(општина Шуто Оризари).

09.06.2014 - 15:18
Фото: 
региони
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега