Градот Скопје апелира: Фирмите да платат данок на имот и фирмарина за 2013

Град Скопје ги известува сите правни лица  што поседуваат недвижен имот на територија на Скопје, а имаат неплатен долг по основ на данок на имот заклучно со 2013 година, да ги намират своите обврски.

Правните лица и трговците поединци треба да ги намират и долговите по основ на комунална такса - фирмарина за 2013 година.

09.06.2014 - 15:02
Фото: 
денешен
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега