Фрлен „Молотов коктел“ пред седиштето на ПАСОК во Атина

Засега непознати лица, рано утринава фрлиле рачно направени бомби, т.н. „Молотов коктел“ пред седиштето на грчката социјалистичка партија ПАСОК во Атина, коалицискиот партнер во Владата на Андонис Самарас

Според информациите на грчката агенција АНА-МПА, бомби биле фрлени и кон полициска единица на силите за борба против безредија, кои биле пред партиската централа.

Нема повредени, ниту материјална штета.

08.06.2014 - 12:35
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега