Ајде да му помогнеме на малиот Лео!

Бидете хумани и помогнете му на малиот Лео да живее нормален живот.

Помогнете му на 11 годишниот Лео за повторно да игра и трча со своите другарчиња. Направете добро дело и донирајте за едно невино дете кое не бара многу само повторна насмевка и искра во неговите очи. Малиот херој боледува од ретка болест ,,мускулна дистрофија,, од која постојано му се кинат мускулните влакна и веќе една година е неподвижен и потребно му е итно лекување во Кина.

Медицинскиот центар за матични клетки „Ву“ во Пекинг овозможува лекување на болеста. Четири неделниот третман за операција, имплантација на матични клетки, физотерапија, медицински услуги, пат и сместување чини 40.000 долари. Зафатот не е покриен од Фондот за здравство и затоа на Лео му е потребна вашата помош.

Броеви за донација

ONE-075-143-113

VIP-077-143 155

T-HOME-070-143-105

Жиро сметка-Охридска банка

530500017615254

07.06.2014 - 11:28
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега