Каков пречек добија македонските ракометари во Грција?

Дали поради фактот дека реваншот од бараж двомечот се игра во Скопје, или, пак, Грците, едноставно одлучија да се однесуваат фер и коректно, не знаеме, но тие се покажаа како добри домаќини, пишува Телеграф.мк.

Репрезентацијата на аеродромот во Атина пристигна без никакви проблеми и без провокации, а попладнево го одработи и првиот тренинг.

Грците како организатори понудија максимално квалитетни и комплетни услови за нашиот национален тим.

Мечот против Грција започнува утре во 18 часот

06.06.2014 - 22:13
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега