Хватска: Македонците се со големо срце - министерката за заблагодари за помошта по поплавите

Српската министерка Весна Пусиќ на денешната отворена седница на Владата на Хрватска изрази посебна благодарност за донацијата која Македонија и ја даде на нејзината земја по поплавите во целиот регион.  Таа рече дека и е посебно благодарна на Македонија која собра 100.000 евра и покрај тоа што и самата се соочуваше со тешка ситуација. 

Пусиќ истакна дека најголема помош за Хрватска пристигнала од Обединетите Арапски Емирати во висина од 1,5 милиони долари.

05.06.2014 - 12:00
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега