Тетекс ја победи Шкендија во финалето на Купот

Екипата на Тетекс е нов освојувач на Купот на Македонија откако вечерва во повтореното финале славеше против Шкендија со вкупни 7-6 (по регуларниот дел дуелот заврши 1-1) дури по изведувањето на пеналите. Мечот се играше пред празен стадион по инцидентот со навивачите на средина од неделава

најчитано сега