И денеска ќе врне дожд

Времето денеска во Македонија ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, особено во попладневните часови. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер.

Температурата ќе се движи од седум до 18 степени.

Во Скопје и околината слиучно време со температура до 16 степени.

Утре ќе има сончеви периоди и ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Стабилизирање на времето со позначителен пораст на дневните температури ќе има од недела.

16.05.2014 - 08:58
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега