Одложена е манифестацијата „Сите на велосипед“

Поради лошите временски услови се одложува велосипедската манифестација „Сите на велосипед“, што требаше да се одржи денеска во Градскиот парк, кај Школката.

- Велосипедската тура ќе се одржи на 31 мај, од основното училиште „Кочо Рацин“ до врвот на Водно, информира Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата.

14.05.2014 - 09:51
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега