ВИДЕО/ФОТО: Црвено-бело лудило - конвој на навивачи ги следат фудбалерите на „Ѕвезда“

Фудбалерите на Црвена Ѕвезда ги очекува натпревар од 28 коло во Суперлигата против Слобода во кој значително би можеле да се приближат до шампионската титула.

Колку овој меч им значи на фановите на „црвено-белите“ покажува и чекорот на кој тие се одлучиле.

„Делии“ со бројните возила одлучиле да го следат автобусот на играчите на Ѕвезда, „наоружани“ со бакли. Со овој гест „црвено-белите“ ќе покажат колку ќе им значи и колку ќе се радуваат доколу Ѕвезда ја освои титулата. 

 

09.05.2014 - 18:36
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега