Колку може да ги боли мажите ако фудбалскиот клуб им „испадне“ од лигата

Испаѓањето“ на саканиот фудбалски клуб од лига ги боли мажите колку и породувањето кај жените, само „малку подолго“, се вели во резултати од студија.

Речиси две третини сопственици на сезонски билети за фудбалски натревари во Велика Британија сметаат дека испаѓањето на клубот од лига е нешто најблизу до породилни болки, што може мажите да го почувствуваат.

Дури и помалку посветените навивачи кои посетуваат само еден натпревар по сезона велат дека е така.

Истражувањето го спровела компанијата ТЛФ во име на Ворен јунајтед. 

09.05.2014 - 17:49
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега