Психопат си ги убил сопругата и папагалот зошто многу зборувале

53- годишниот  Робин Пентон од Америка  ја убил својта сопруга 34-годишната Колин  и папагалот, зошто според него и двете женки, „премногу зборувале“.?!

Пентон ги убил и трите заеднички кучиња, зошто “жената не ги дресирала“. Веднаш по убиството го повикал братот и го признал убиството и рекол дека ќе се убие, па дури и се обидел да го направи тоа.

Пред тоа напишал проштално писмо чија содржина е објавена во судот и во кое пишувало дека на жената и го отсекол и носот.

-Го убив Господ во неа и ја одвлеков во бањата. Таму ја убив заедно со кучињата, - објаснил во прошталното писмо. По неуспешното самоубиство, Пентон е уапсен за убиство - сопругата ја убил со 3 куршуми и ја докрајчил со гралката, а трупот потоа го покрил со цвеќиња. На папагалот му ја откинал главата.

Полицијата била шокирана кога влегла во станот и ги видела крвавите траги кои воделе до трупот. Убиецот е пронајден во несвесна состојба бидејќи се обидел да се убие со коктел таблети и пијалок.

09.05.2014 - 14:57
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега