ВИДЕО: По цели 16 години некој го повтори феноменалниот гол на Роберто Карлос

Цели 16 години чекавме за еден ваков феноменален гол, идентичен на оној на врвниот фудбалер Роберто Карлос.

Фернандо Гуреро, играч на Индипендиенте постигна идентичен гол како славниот фудбалер на Реал Мадрид Роберто Карлос.

 

Голот на Фернандо Гереро.

09.05.2014 - 12:03
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега