Единаесет нови тела пронајдени меѓу останките на потонатиот ферибот

Единаесет нови тела беа откриени меѓу останките на фериботот, што потона на 16 април, соопштија властите.

Три седмици по бродската несреќа, бројот на жртвите изнесува 260, а 42 се сметаат за исчезнати.

Спасувачките тимови стравуваат дека некои тела може да се однесени на отворено море од струите, кои се многу силни во таа зона. 

05.05.2014 - 15:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега