ВИДЕО: Играчите си разменија тупаници на мечот ФМП Железник и Партизан

На пет минути до крајот на натпреварот меѓу ФМП Железник и Партизан, двајца кошаркари од двата тима, направија инцидент.

Станува збор за Смињалиќ од ФМП Железник и Ловрењ од Партизан кој по вербалниот дуел покрај аут линијата, се вмеша Дунџерски по што настана вистинска мешаница на теренот. 

Целата ситуација се расчисти откако играчите си разменија неколку тупаници, но за среќа до поголем инцидент не дојде. 

05.05.2014 - 14:35

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега