Се самоубила пред да замине на лекување - детали за смртта на монахињата

52 годишна монахиња утрово е пронајдена мртва во манастирот Раковица во Белград, Србија. Телото на Милена И. било пронајдено  од вработени во манастирот.

Според податоците од српскиот Ало, монахињата била психички болна, а се решила да си го одземе животот пред да замине на лекување. Самоубиството го извршила во текот на ноќта, во зградата во која живеат монахињите. 

- Селечеше подолго време, Ова сите не погоди. Навистина ужасно, велат од црквата за АЛо.рс.

Монахињата во манастирот била десет години. Била од Босна, каде има мајка и сестра. За некој ден требало да оди во болница, но решила да си го одземе животот.

 

03.05.2014 - 15:03
Фото: 
ало.рс

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега