Навреме затворени избирачките места во Охрид

Навремено биле затворени сите 88 изборни места во Охрид. До 17 часот за претседател гласале 54,77 отсто или 28 058 граѓани.

На предвремените парламентарни избори својот глас го дале 55,46 отсто од гласачите или 28.000 граѓани.

27.04.2014 - 19:41
Фото: 
Денешен

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега